Z wizytą w Górze

Data publikacji: Jun 12, 2018 7:34:27 PM

Dnia 6 czerwca 2018 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w wycieczce do Góry. Pierwszym miejscem, jakie odwiedzili była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez strażaków, które wszystkim bardzo się podobały, a ich poziom zasługuje na nasze ogromne uznanie. Strażacy zaprezentowali swoje miejsce pracy, omówili sprzęt, jakim posługują się w swojej codziennej pracy oraz przeprowadzili szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej. Ogromną atrakcją był przygotowany próbny alarm przeciwpożarowy. Kolejnym miejscem, do którego udały się dzieci, była Wieża Głogowska zbudowana w XV wieku, pełniąca niegdyś rolę wieży obronnej przy bramie głogowskiej. Uczniowie mieli możliwość wspięcia się na najwyższą kondygnację i podziwiania z wysokości widoków miasta. Podczas zwiedzania wieży nasi wycieczkowicze, obejrzeli wystawę prac związaną ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wycieczka zakończyła się wizytą w lodziarni i zabawą na pobliskim placu zabaw.

(R. Stępień-Chmiel)