Zabawa andrzejkowa w grupie 6-latków

Data publikacji: Dec 05, 2017 8:41:38 PM

„Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały” tymi słowami dnia 29 listopada 2017 r. rozpoczęła się zabawa andrzejkowa w grupie 6-latków. Dzieci na początku poznały historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne z nich m. in. lanie wosku, wróżby z butami i wiele innych. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój. Cienie woskowych figur pobudziły fantazję, a wylosowane imiona przyszłych żon i mężów wywołały uśmiechy i rumieńce na twarzach dzieci. Rodzice zapewnili dzieciom słodki poczęstunek, a wychowawca zadbał o dekorację, mnóstwo ciekawych wróżb i dobrą zabawę przy dźwiękach skocznej muzyki. Przedszkolaki zakończyły ten wyjątkowy dzień z nadzieją, że większość z andrzejkowych wróżb w przyszłości się spełni.

(J. Drozdowska)