Święto Edukacji Narodowej w Czerninie

Data publikacji: Oct 16, 2017 8:53:4 AM

Dnia 13 października miała miejsce uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej. Na szkolnym korytarzu zgromadziła się cała społeczność – goście, nauczyciele, pracownicy i uczniowie. Na początku głos zabrała pani Dyrektor, dziękując wszystkim pracownikom Szkoły za całoroczne, nieustanne i systematyczne wspieranie podejmowanych działań. Wyrazem wdzięczności były przyznane Nagrody Dyrektora, które otrzymali p. Cezary Kaczor, p. Lidia Kaczor, p. Renata Woźny, p. Joanna Jabłońska-Panek, p. Anna Salamon, p. Agnieszka Gortych, p. Piotr Brojek, p. Dorota Jurewicz, p. Wioletta Kosek, p. Joanna Czerniak, p. Mariola Papmel, p. Melania Bosy, p. Janusz Bosy, p. Teresa Wildeman i p. Marta Szankowska. Pani Dyrektor gratulując poinformowała także o przyznanych medalach dla: p. Cezarego Kaczora – Medal Złoty za Długoletnią Służbę, p. Marioli Papmel - Medal Srebrny za Długoletnią Służbę, p. Renaty Woźny – Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymała również pani Dyrektor Dorota Adamska.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Nie zabrakło także ciepłych słów i słodkich upominków złożonych na ręce Pani Dyrektor ze strony zaproszonych gości: przewodniczącej Rady Rodziców p. Ewy Niewiarowskiej oraz proboszcza ks. Janusza Bobowskiego. Następnie odbył się bogaty w repertuar koncert życzeń w wykonaniu uczniów kl. III a, pod kierunkiem p. Marii Czyżowskiej oraz członków koła twórczego klas IV-VII SP, pod kierunkiem p. Renaty Glińskiej. Zawierał on wiersze odpowiednio dobrane i skierowane do każdego pracownika szkoły, które były przeplatane piosenkami, grą uczniów na flażoletach oraz tańcami. Szkolni artyści rozśpiewali i roztańczyli całą szkołę, tworząc niepowtarzalną atmosferę tego dnia, która później przeniosła się do sal lekcyjnych. Członkowie Samorządu Uczniowskiego w czasie uroczystości wręczyli życzenia słodkie upominki, wykonane pod kierunkiem opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Joanny Krzyszkiewicz-Stojanowskiej.

To był udany dzień dla całej naszej społeczności.

(M. Czyżowska, R. Glińska)