Data publikacji: Nov 14, 2017 4:31:13 PM

Dnia 14 listopada b.r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia mająca na celu uczczenie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy V szkoły podstawowej i ich wychowawczynię - p. Jolantę Kantorczyk.

Całość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. W części artystycznej uczniowie w ciekawy sposób zobrazowali, co działo się w Polsce w tragicznych latach 1772-1918. Montaż uatrakcyjniły recytowane przez uczniów wiersze, pieśni patriotyczne, odtworzenie najstarszego zachowanego nagarnia Hymnu Państwowego pochodzącego z 1901 r. oraz prezentacja multimedialna. Przez tę uroczystość wyraziliśmy głęboki szacunek i wdzięczność wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju oraz oddaliśmy hołd poległym Polakom.

(J. Kantorczyk)