5-latki w Pirackim Parku Rozrywki

Data publikacji: Jun 14, 2019 11:9:9 AM

Dnia 12 czerwca grupa przedszkolna „Jeżyki” wraz z rodzicami wybrała się na wycieczkę z do Parku Pirata w Kościanie. Dzieci podekscytowane wyruszyły w drogę autokarem, co stanowiło dodatkową atrakcję. Po dotarciu na miejsce rozpoczęli rejs tratwą, z której mogli podziwiać piękno przyrody, a także przyjrzeć się atrakcjom umieszczonym w pirackim parku. Kolejnym punktem programu była m.in. przeprawa przez czarną dziurę, ruchomy dom, zjeżdżanie na oponach. Następnie przedszkolaki odwiedziły Krainę Bajek, w której można było podziwiać piękne mini domki różnych bajkowych bohaterów m.in. Smerfów czy Trzech Świnek. Przechodząc napotkaliśmy także słynne budowle w pomniejszeniu: Wieżę Eiffla, Big Ben’a i Krzywą Wieżę w Pizie. Po tak wielu atrakcjach udaliśmy się do sali bankietowej na przyjęcie, aby zjeść obiad i dowiedzieć się wszystkiego na temat savoir-vivre. Przedszkolaki z pełnymi brzuszkami nie mieli dość, dlatego też ruszyliśmy zwiedzać pozostałą część parku i takim sposobem znaleźliśmy się w Egipcie. Podziwialiśmy piramidę oraz egipskie domy, pisaliśmy swoje imiona za pomocą hieroglifów i słuchaliśmy tamtejszej muzyki. Było jak w prawdziwym Egipcie! Wracając ochłodziliśmy się na placu fontann skąd zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do autobusu, by wyruszyć w drogę do domu.

(A. Gortych)