Andrzejki w grupie Jeżyków

Data publikacji: Dec 03, 2018 7:54:40 AM

Dnia 30 listopada w grupie Jeżyków zorganizowano Andrzejki. Świętowanie rozpoczęto od przybliżenia dzieciom historii skąd wzięło się to święto i jakie zwyczaje były z nim związane. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób współcześnie obchodzimy dzień św. Andrzeja.

Po kilku słowach wstępu przyszedł czas na wróżby, a każdą z nich rozpoczynano od wypowiedzenia magicznego zaklęcia: ”hokus-pokus, czary mary niech się spełnią andrzejkowe czary!”. Przedszkolaki miały okazję wywróżyć, kto jako pierwszy weźmie ślub (wróżba z butami), jaki zawód będą wykonywać w przyszłości, ale również poznać imię swojej przyszłej żony lub przyszłego męża. Przerywnikami pomiędzy wróżbami były tańce i pląsy przy dziecięcej muzyce, zabawy z kolorowymi balonami oraz słodki poczęstunek. Na zakończenie dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie z zabawnymi gadżetami.

(A. Gortych)