Andrzejki w grupie „Krasnoludków”

Data publikacji: Dec 02, 2018 7:30:25 PM

Dnia 30 listopada 2018 r. w grupie 3,4-latków zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ dzieci świętowały Andrzejki. Andrzejki jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.

W grupie „Krasnoludków” ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, cukierków z wróżbą, magicznego worka. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Zabawa Andrzejkowa zwieńczona została słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

(J. Szklarska)