CZYTANIE KSIĄŻEK MARCINA PAŁASZA

Data publikacji: Dec 10, 2018 6:12:9 PM

Uczniowie klas II, III i IV szkoły podstawowej po raz drugi w krótkim czasie spotkali się z twórczością pisarza Marcina Pałasza. Uczennice klasy IV - Lena i Marysia - najpierw przeczytały fragmenty książek pt. „Elf i dom strachów” oraz „Wszystko zaczyna się od marzeń” w czwartej klasie, a następnie na kolejnym spotkaniu w klasach drugiej i trzeciej szkoły podstawowej. Oba spotkania były bardzo owocne, gdyż dzieci poznały dwie historie, które były zupełnie różne. Jedna z nich opowiadała o psach dużym - Elf i małym - Młodym, ich nawykach i przyzwyczajeniach oraz o dziwnym lustrze w nawiedzonym hotelu. Bohaterką drugiego opowiadania była Babcia, która opowiadała historię drzwi, pojawiających się tylko w ciemności. Za nimi znajdował się długi korytarz, do którego można było wejść tylko wtedy, kiedy nie czuło się strachu. Dzieci bardzo chętnie poznawały różne książki Marcina Pałasza, nawet kiedy trzeba było rozstać się z komputerem. Po wysłuchaniu opowiadań wspólnie narysowaliśmy ilustracje do przedstawionych fragmentów. Zabawa była fajna, ponieważ każdy mógł zaprezentować swoją część historii. Myślę, że to nie ostatnie takie spotkanie z książką.

(L. Kaczor)