DBAMY O NIEPODLEGŁOŚĆ

Data publikacji: Oct 26, 2018 11:35:51 AM

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji z inicjatywy nauczyciela bibliotekarza oraz pedagoga szkolnego pod hasłem „Czy znasz godło Polski?” w związku z setną Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Spotkanie odbyło się na korytarzu szkolnym w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie wspólnie poszukiwani odpowiedzi na pytanie, czym dla nich jest niepodległość? Młodzi patrioci odpowiadali: niezależność, wolność, miłość, bezpieczeństwo. W ramach akcji zadaniem uczniów klas I-IV szkoły podstawowej było kolorowanie według wzoru godła, natomiast klasy V-VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, na przygotowanym wcześniej szablonie konturów godła, uzupełniały barwy narodowe. Do grupy uczniów przyłączyły również 6-latki, które realizują projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” moduł 3 „Pokaż Radość Przedszkolaku”. Poprzez rysunki uczniowie wykazali się patriotyzmem oraz znajomością symboli narodowych. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Praca, jaką wykonali uczestnicy była owocna, a wspólne przebywanie wzmocniło nas w naszej Małej Ojczyźnie.

(L. Kaczor, J. Spieć)