Dzień Babci i Dziadka w klasach I-III

Data publikacji: Jan 22, 2019 4:58:49 PM

Każdy z nas kiedyś był dzieckiem i z pewnością pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. 21 i 22 stycznia obchodzimy Święto Babci i Dziadka. Uroczystość ta od dawna zapisała się w ważne wydarzenia w naszej szkole, dlatego wnuczęta w podzięce za gorące serca swoich dziadków w mroźny styczniowy dzień przygotowały miłą niespodziankę, bo przecież „Babcia i dziadek wciąż o nas dbają, tak jak rodzice bardzo kochają. Dają nam w życiu wiele radości, nigdy nie szczędzą dla nas czułości.”

W tym roku ta wyjątkowa uroczystość odbyła się 22 stycznia w filii Bibliotecznej w Czerninie. Zaproszeni goście licznie przybyli na nasze spotkanie radując serca maluchów. Miło było nam gościć babcie, dziadków, Panią dyrektor Dorotę Adamską i rodziców.

Po serdecznym powitaniu zebranych, dzieci zaprezentowały część artystyczną, na którą składały się wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z przejęciem przedstawiali swoje umiejętności, a dostojni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Miłym akcentem było wręczenie dziadkom pięknych upominków, które dzieci samodzielnie wykonały.

Na zakończenie występów Pani dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym gościom życzenia wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha.

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.

(R. Woźny)