Dzień koloru zielonego - pożegnanie zimy

Data publikacji: Apr 01, 2019 5:37:31 PM

Dnia 29 marca 2019 r. grupa Motylków pożegnała zimę oraz powitała wiosnę. Przedszkolaki doskonale wiedzą, iż kalendarzowa wiosna rozpoczęła się już 21 marca 2019 r. jednak w oczekiwaniu na piękną wiosenną pogodę powitała nową porę roku tydzień później. Z okazji tego święta wszystkie 6-latki przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Pani Wiosna powitała nas z samego rana listem, w którym poprosiła dzielne maluchy o pomoc w „przegonieniu” zimy. Motylki bez chwili zastanowienia podjęły wyzwanie i wytrwale wykonywały zadania, które przygotowała dla nich. 6-latki m. in. musiały rozpoznać pierwsze oznaki wiosny, wykonać zadania ruchowe, rozwiązać zagadki wiosenne i przygotować plac zabaw na przyjście wyjątkowego gościa, jakim oczywiście jest Pani Wiosna. Wszyscy spisali się na medal. W zamian za pomoc już niedługo przedszkolaki zostaną sowicie nagrodzone przez wielkanocnego zajączka, którego już teraz z niecierpliwością wypatrują. Dziękujemy Pani Wiośnie za dzień pełen wrażeń i mamy nadzieję, że zima w końcu „ustąpi miejsca”.

(J. Drozdowska)