Dzień Kropki w Przedszkolu

Data publikacji: Sep 17, 2018 8:57:59 AM

Dnia 14 września we wszystkich grupach przedszkolnych zorganizowano Dzień Kropki. Jest to dzień inspirowany prawdziwą historią dziewczynki, która nie wierzyła w siebie. Zajęcia zaaranżowane w tym szczególnym dniu mają dodać dzieciom wiary we własne możliwości, dowartościować je i sprawić, by nie poddawały się, ale uparcie dążyły do celu jaki sobie obrały.

Przedszkolaki ubrane w kropkowe stroje, rozpoczęły poranek od obejrzenia filmu o historii Vashti, a następnie przystąpiły do kropkowych zadań. Stworzyły plakat, który przedstawiał jak wiele każde z nich potrafi, układały kropki wg. wielkości - od najmniejszej do największej, podzielone na dwie drużyny wyruszyły na poszukiwania kropek na korytarzach szkoły. Zakończeniem zajęć było utworzenie kropkowej galerii obrazów posługując się farbami i własnymi palcami oraz stworzenie kropkowego stroju dla Pań.

Dzieci były bardzo zadowolone i dumne ze swoich poczynań.

Dzień Kropki na stałe wpisujemy w nasz kalendarz!

(A. Gortych)