Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

Data publikacji: Nov 28, 2018 7:48:15 AM

Dnia 26 listopada w grupie przedszkolnej Jeżyków i Motylków zorganizowano zajęcia z okazji Święta Misia. Dzień zaczął się od wysłuchania bajek o misiach, a następnie dzieci wspólnie zaśpiewały piosenkę z pokazywaniem pt. „Ja jestem niedźwiadek”. Po muzykowaniu przyszedł czas na przybliżenie historii powstania pluszowego misia. Dzieci obejrzały historię obrazkową, a następnie miały za zadanie ułożyć ilustracje misiów od najstarszego do współczesnego. Był również czas na zabawy z farbami i plasteliną, wyklejanie rysunku misia czy układanie misiowych puzzli. Nie zabrakło też zawodów w wylizywaniu miseczek z miodem. Zakończeniem świętowania była zabawa taneczna, słodki poczęstunek i wspólne zdjęcie w misiowych maskach.

(A. Gortych)