II Przegląd Poezji Dziecięcej

Data publikacji: May 21, 2019 6:3:15 AM

Dnia 14 maja wybrane dzieci z grup przedszkolnych pojechały do Biblioteki Miejskiej w Górze, by wziąć udział w II Przeglądzie Poezji Dziecięcej. Nasze przedszkolaki już drugi raz uczestniczyły w wyjątkowym spotkaniu z literaturą dziecięcą. W tym roku wiersze zaprezentowali się: Celinka, Livia oraz Fabian. Dzieci z pomocą rodziców i wychowawców przygotowały takie wiersze jak: „Kaczka dziwaczka” Jana Brzechwy, „Zosia Samosia” Juliana Tuwima i „Okulary” tego samego autora. Dzieci przepięknie wyrecytowały utwory, dzielnie, z uśmiechem na twarzy pokonały stres i dobrze się bawiły. Na zakończenie otrzymały dyplomy oraz książkę o podróżach dla dzieci. Z utęsknieniem czekamy na kolejną edycję spotkania!

(A. Gortych)