Kiermasz ciast

Data publikacji: Mar 22, 2019 8:47:10 AM

Lubisz ciasto i słodkości?

Zapraszamy do nas w gości!

Babki, torty, rogaliki,

Makowce, kremówki i serniki!

Nie odejdziesz, gdy spróbujesz-

Każdy niech ciastka kupuje!

Więc nie rób kwaśnej miny-

Pierwszy Dzień Wiosny na słodko obchodzimy!

To tekst zaproszenia na kiermasz ciast, który organizowany był w naszej szkole z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Ten dzień rzeczywiście był bardzo słodki i pełen wrażeń. Na przerwach sprzedawane były pyszne słodkości, które upiekli rodzice i nauczyciele. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia zabawnej scenki, którą zaprezentowała klasa VI. Przedstawienie zachęcało do prowadzenia zdrowego trybu życia. Oprócz tego mieliśmy okazję skorzystać z alko- i narkogogli przy stoisku profilaktycznym, przygotowanym przez p. B. Płaczek i p. B. Nowakowską. Uczniowie zaczerpnęli informacji na temat szkodliwości palenia tytoniu i zażywania substancji psychoaktywnych. Dla klasy VI nasi goście przeprowadzili również warsztaty profilaktyczne. Po udanych obchodach Pierwszego Dnia Wiosny z niecierpliwością czekamy aż na dobre u nas zagości. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy przyczynili się do organizacji kiermaszu. Dochód ze sprzedaży słodkości przeznaczymy na zakup naklejek, które ubarwią szkolne korytarze.

(J. Ryszewska, J. Spieć)