Konkurs literacko-plastyczny

Data publikacji: Dec 10, 2018 11:49:10 AM

W ramach współpracy naszej szkoły z Filią Biblioteczną w Czerninie wraz z paniami bibliotekarkami Lidią Borysowską i Beatą Budą propagującymi m.in. rękodzielnictwo, nasi uczniowie odbyli kolejne warsztaty artystyczne, tym razem plastyczne prowadzone przez panie: M. Czyżowską i R. Glińską zarówno w młodszej grupie wiekowej jak i w starszej czego efektem były prace konkursowe zachęcające do czytelnictwa.

To piękne zadanie podjęliśmy z inicjatywy pani Danuty Biernackiej dyrektora Biblioteki Miejskiej w Górze i z wielkim zaangażowaniem oraz przyjemnością, wzięliśmy udział w konkursie literacko – plastycznym „Kto czyta książki żyje podwójnie„ zorganizowanym w ramach zadania „Młodzi czytają – rozczytana Góra” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Partner Stowarzyszenie Młodzi - Młodym w Górze.

Gratulujemy nagrodzonym! Komisję zachwyciły prace uczniów, a uczestników konkursu nagrody. Książki były super, to piękne albumy zachęcające do czytania i poznawania najciekawszych zakątków naszego kraju.

I miejsce zdobyli: Aleksandra Symczyszyn ucz. kl. I, Maria Lesiuk ucz. kl. IV, Hanna Chmiel ucz. kl. Vb, II miejsce: Kaja Krause ucz. kl. I, Hanna Domasik ucz. kl. IV, III miejsce Julia Glińska ucz. kl. II, Joanna Paterek ucz. kl. Vb i Wiktor Pacholski ucz. kl. Vb.

Dzięki wspólnym działaniom szkoły i Filii Bibliotecznej nasi uczniowie zyskują wiele korzyści, rozwijają się nie tylko artystycznie, pobudzają swoją wyobraźnię, ale przede wszystkim poprawiają stan czytelnictwa. Więcej takich mądrych i potrzebnych inicjatyw będących dowodem na to, że biblioteka jest nam potrzebna, a my bibliotece!

Szczególne podziękowanie od dzieci i opiekunów składamy pani Lidii Borysowskiej. Z panią współpraca to wielka czytelnicza przygoda i przyjemność.

(R. Glińska, M. Czyżowska)