Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego

Data publikacji: Jun 05, 2019 8:39:58 AM

XI edycja wciąż cieszącego się dużą popularnością konkursu plastycznego pod hasłem „Zabytki Ziemi Górowskiej” została rozstrzygnięta. Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze, Pani Danuta Biernacka podkreśla, że uczestnicy konkursu wciąż zaskakują wyszukiwaniem innych miejsc historycznych, znajdujących się na terenie naszej Małej Ojczyzny. Z chęcią uwieczniają je w swoich pracach plastycznych, wykorzystując nowe rozwiązania twórcze. Tak było i tym razem. Spośród 71 prac komisja konkursowa nagrodziła 18, w tym cztery przyznała uczniom naszej szkoły, którzy pod kierunkiem p. Renaty Glińskiej w nowatorski sposób pokazali architekturę najbliższej okolicy i zdobyli w kategorii klas IV-VI I miejsce Joanna Paterek kl. Vb i III miejsce Borys Zawała kl. Va oraz uczniowie kl. VII III miejsce Patryk Gronowski i wyróżnienie Sandra Plewka. W Bibliotece Miejskiej w Górze 30 maja 2019 r. Pani dyrektor wręczyła laureatom dyplomy oraz piękne nagrody w postaci wartościowych książek i gier edukacyjnych, za które serdecznie dziękujemy. Twórczym zmaganiom kolejny raz kibicowała uczniom p. Lidia Borysowska, pracownik Filii Bibliotecznej w Czerninie oraz ich rodzice, którym należą się brawa. Zorganizowali oni pyszne lody, a opiekun dopilnował, aby uczestnicy wyprawy zwiedzili zabytki Góry, między innymi kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, zabytkową studnię, Wieżę Głogowską z towarzyszącą jej wystawą. Niewątpliwie nasza mała wycieczka stała się lekcją lokalnego patriotyzmu w pigułce, łączącą przyjemne z pożytecznym.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nowym roku szkolnym.

(R. Glińska)