„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Data publikacji: Oct 07, 2018 10:37:6 AM

Przedszkole w Czerninie przystąpiło do projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem ogólnopolskiego czasopisma „Przedszkolne ABC”. Jego autorem jest Aneta Konefał. Głównym bohaterem projektu jest miś, który wraz z dziećmi będzie pracował w sześciu modułach: „Mały Miś-czytające przedszkolaki”, „Mały Miś uczy samodzielności”, „100-lecie niepodległości. Pokaż radość Przedszkolaku”, „Kulinarne warsztaty z Małym Misiem”, „Kuferek kreatywności Małego Misia”, „Misiowe aktywności sportowe”. Projekt zainaugurował wspólną akcję czytania w grupach przedszkolnych oraz w domach rodzinnych. Każde dziecko goszcząc Małego Misia opiekuje się nim, a rodzice czytają głośno wybraną bajkę lub opowiadanie. Zadaniem przedszkolaka jest wykonanie rysunku w „Dzienniczku Małego Misia”. Ponadto dzieci będą systematycznie odwiedzały Filię Biblioteczną w Czerninie, gdzie będą mogły posłuchać ciekawych opowieści czytanych przez zaproszone osoby.

(B. Wiśniewska)