„Morza szum, ptaków śpiew…”

Data publikacji: Jun 17, 2019 3:36:47 PM

Wieczorne wsłuchiwanie się w szum morza i śpiew ptaków towarzyszyło uczniom klasy III gimnazjum i VIII SP podczas wycieczki do Darłówka, na którą wybrali się z opiekunami panią J. Spieć i panią J. Klimpel. Był to ostatni wspólny wyjazd naszych uczniów, bo od września zaczynają przygodę w nowych szkołach.

Podczas pobytu nad polskim morzem młodzież delektowała się idealną pogodą, odpoczywała na plaży, ale też zwiedzała Zamek Książąt Pomorskich w pobliskim Darłowie i płynęła tramwajem wodnym po kanale portowym rzeki Wieprzy. Ci odważniejsi zdecydowali się na rejs statkiem wikingów po otwartym morzu. Wszyscy uczestnicy wycieczki musieli pokonać wybudowaną w 1885 r. 22 metrową latarnię morską. Piękne widoki, które można było podziwiać z jej tarasu widokowego szybko zrekompensowały ból nóg.

Lodowata woda naszego pięknego Bałtyku nie zachęcała do kąpieli, za to basen w pensjonacie, w którym nocowaliśmy okazał się strzałem w dziesiątkę. Pod okiem opiekunek młodzież wykonywała przeróżne figury podczas skoków do wody, odbył się również mecz piłki basenowej. Ostatni dzień naszej wycieczki, to czas relaksu na plaży i delektowania się promieniami słonecznymi.

(J. Spieć)