O bezpieczeństwie podczas wakacyjnych zabaw

Data publikacji: Jun 10, 2019 9:50:37 AM

Za oknem świeci słońce, z nieba leci żar, pogoda dopisuje. Wszystkie te sygnały przypominają nam, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje. To zdecydowanie czas beztroski i odpoczynku, który bez dwóch zdań należy się każdemu uczniowi. Wakacje to czas relaksu i zabawy. Należy jednak pamiętać o rozsądku i bezpieczeństwie podczas korzystania z letnich rozrywek.

O zasadach bezpieczeństwa przypomniał wszystkim przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Górze asp. Krzysztof Mastalerz, który opowiedział o tym jak należy postępować w wypadku nieszczęśliwego zdarzenia lub gdy sami znajdziemy się w niebezpieczeństwie. Wspominał także jak prawidłowo zgłosić wypadek i jak rozmawiać z dyspozytorem. Pan Krzysztof uczulał o tym, aby nawadniać organizm podczas upałów i odpowiednio się ubierać.

Jesteśmy wdzięczni Straży za poświęcony czas i rozmowę z uczniami i mamy nadzieję, że to nie ostatnie tak owocne spotkanie.

(J. Spieć)