O bezpieczeństwie ze strażakiem

Data publikacji: Jan 10, 2019 11:43:14 AM

Uczniowie klas Va, Vb i VII uczestniczyli dziś w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Górze, kpt. Kamilem Rogasikiem, który omówił z uczniami zagrożenia stwarzane przez tlenek węgla. Przybliżył młodzieży zasady postępowania podczas wykrycia tlenku węgla. Uczniowie mogli zapoznać się z ulotką, która zawierała wszystkie niezbędne na ten temat informacje. Wszyscy przypomnieli sobie, że czadu nie czuć, nie widać i nie słychać, a podstawowymi objawami są duszności, senność, ból głowy oraz osłabienie.

Nasz gość zwrócił również uwagę na bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, które zbliżają się do nas wielkimi krokami. Przypomniał również uczniom jak powinna przebiegać droga ewakuacyjna na wypadek pożaru czy innego zagrożenia.

Każda klasa otrzymała piękny kalendarz, a uczniowie zostali zachęceni do brania udziału w konkursach organizowanych przez PSP.

(J. Spieć)