Okres przedświąteczny w grupach przedszkolnych

Data publikacji: Jan 03, 2019 7:13:11 AM

W tygodniu poprzedzającym święta w grupach przedszkolnych działo się, a działo…. W salach pojawiły się świąteczne dekoracje, ważnym dla dzieci momentem było ubieranie choinek, słychać było „jeszcze” cichy śpiew kolęd oraz czuło się zapach wypiekanych pierników. Dzieci były wyjątkowo grzeczne, bo z niecierpliwością wyczekiwały Gwiazdora. Zanim jednak usiedliśmy wspólnie do wigilijnych stołów, które były zwieńczeniem wyżej wspomnianego „świątecznego zamieszania”, dzieci zostały zapoznane z najważniejszymi tradycjami bożonarodzeniowymi oraz wzięły udział w teatrzyku pt. „Święta tuż, tuż”.

Przy zapalonej świecy, lampkach migoczących na choince, zapachu świątecznych potraw, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Mamy nadzieję, że zarówno my dorośli, jak i nasze dzieci będą pamiętać o tym, że zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego bliźniego i wyciągasz do niego ręce jest Boże Narodzenie. Dziękujemy za zaangażowanie rodzicom w przygotowanie naszych spotkań wigilijnych i życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.

(A. Gortych, J. Szklarska, J. Drozdowska)