PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

Data publikacji: Nov 21, 2018 5:10:39 PM

20 listopada uczniowie klas czwartych i dwóch piątych wzięli udział w projekcie realizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Górze PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA. Koordynatorem projektu w naszej szkole była Pani Ewa Miłaszewicz, która zorganizowała lekcję i zgromadziła dzieci wraz z opiekunami w szkolnej sali gimnastycznej. Akcją kierowali strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Górze, którzy w sposób profesjonalny przeprowadzili pokaz resustytacji krążeniowo-oddechowej. Następnie odbyła się część praktyczna, w której wzięły udział dzieci i same, pod nadzorem strażaków, zademonstrowały pokazaną wcześniej akcję udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem przeprowadzili akcję resustytacji zwracając uwagę na elementy ważne, które mogą wpłynąć na uratowanie ludzkiego życia. Pokaz zdaniem uczniów był bardzo potrzebny, ponieważ każdy z nas powinien umieć udzielić pierwszej pomocy zanim przyjedzie zespół medyczny. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Kolibek i Panu Maciejowi Szymczakowi, przedstawicielom Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Górze, za zorganizowanie akcji.

(L. Kaczor, E. Miłaszewicz)