Piknik klasowy

Data publikacji: Jun 18, 2019 6:25:9 PM

W przedostatni dzień w szkole uczniowie klasy drugiej wraz z wychowawczynią i rodzicami zorganizowali popołudniowy piknik klasowy pod chmurką, a raczej pod słoneczkiem. Pogoda dopisała. Spotkanie było niezwykle aktywne. Uczestnicy wykonywali zadania w realizacji których każdy mógł się wykazać. Były konkurencje sportowe takie jak: wyścigi rzędów z piłkami, z piłeczką pingpongową przenoszoną na łyżce. Ćwiczyliśmy pojemność swoich płuc dmuchając na czas balony. Aby trochę odetchnąć po sportowych wyczynach wykonaliśmy rysunki cieni. Stworzone zostały obrazy z przeróżnymi postaciami. Artyści byli niezwykle kreatywni. Na zakończenie utworzyliśmy grupy poetów o interesujących nazwach: „Wakacyjna Ekipa”, „Wesoła Wyspa”, „Wędrowniczki”, Pontony”, „Motylki” i „Wakacyjne Skrzaty”. Każda grupa układała wakacyjne rymowanki. Oto fragmenty: „Dzisiaj już w szkole ostatni dzwonek rzucamy plecaki i biegiem nad morze”, „Piękna pogoda – świetna przygoda, super zabawa – genialna sprawa”, „Mamo tato, mamo, tato kiedy w końcu przyjdzie lato?”, „Kwitną akacje, to znak, że już wakacje”, „Dziś wakacji nadszedł czas, więc śpiewajmy dwa i raz”, „Gdy na niebie słonko świeci, to się bardzo cieszą dzieci”. Zadowoleni z mile spędzonego czasu na świeżym powietrzu w sympatycznym gronie udaliśmy się do domów. Jutro uroczystość zakończenia roku szkolnego. Wakacje przed nami. Ahoj przygodo!

(R. Woźny)