Pora podziękowań i odpoczynku

Data publikacji: Jun 18, 2019 12:34:14 PM

„Pora odpocząć” to tytuł piosenki, którą zaśpiewa klasa I SP na uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 i jak sugerują słowa Elżbiety Buczyńskiej „Pora odpocząć. Biurka zamknięte. W szufladach stare piórniki śpią.…,” bo „Pożegnamy się ze szkołą. Już świadectwa wypisane. Drogowskazy mają dyżur, poprowadzą nas w nieznane.…”. Oj działo się, działo w tym roku szkolnym: była nauka, była zabawa, konkursy, występy,… Były również wycieczki, między innymi do Fabryki TOMS Polska w Lesznie. Uczniowie klasy I SP poznali pracę cukiernika i proces pakowania słodyczy. Dzięki gościnności gospodarzy mogli się najeść czekoladek do syta. Po pobycie w fabryce, przyszła pora na aktywny wypoczynek w Euro Jump. Super to mało powiedziane, można było skakać, biegać,…. Dzieci, uczestniczyły również w cyklicznych, według ustalonego wcześniej harmonogramu spektaklach teatralnych organizowanych przez Dom Kultury w Górze i w Lesznie oraz aktywnie i z powodzeniem w zajęciach Koła Tanecznego Fanki-Tanki.

Przyszła też pora podziękowań i nadeszła ta chwila. Dnia 14 czerwca uczniowie klasy I SP cieszyli się bardzo, że mogli podziękować swoim Rodzicom, za to, że byli, są i będą z nimi, i że w ich „szkolnej wędrówce” im pomagają i ich wspierają. Były występy, upominki, koniecznie lody, ciasto i inne smakołyki, a po wspólnej zabawie dzieci na placu zabaw, kiełbasa z grilla smakowała jak nigdy.

(M. Czyżowska)