POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW I ZAKOŃCZENIE ROKU

Data publikacji: Jun 19, 2019 6:49:15 PM

19 czerwca wybrzmiał ostatni przedwakacyjny dzwonek w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie. Był to wyjątkowy dzień, w którym mury naszej placówki opuścili ostatni absolwenci Gimnazjum i pierwsi absolwenci zreformowanej Szkoły Podstawowej. Uroczystość rozpoczęła się Polonezem w wykonaniu uczniów przygotowanych przez p. Piotra Brojka. Następnie p. Dyrektor Dorota Adamska dokonała podsumowania osiągniętych wyników nauczania, zwracając uwagę na uzyskane przez absolwentów wyniki egzaminów, wręczyła świadectwa i dyplomy. Tradycją naszej szkoły jest przyznanie tytułów Ucznia Roku. Dziś otrzymali je w kategorii gimnazjum – Kaja Kirkiewicz, w klasach IV-VIII – Agata Poruszek i w klasach I – III – Hubert Zawada. Wyróżniającym się uczniom przyznano stypendia naukowe i sportowe, a także nagrody rzeczowe.

Część artystyczną przygotowali absolwenci Zespołu pod opieką wychowawczyń – p. Joanny Jabłońskiej i p. Anny Salamon. W pięknych słowach podziękowali za wspólnie spędzony czas, „czas siewu i zbioru”, czas radości i smutków, czas sukcesów i porażek, pierwszych miłości i przyjaźni na całe życie….

W humorystyczny sposób przypomnieli pracę na lekcjach polskiego, przyrody czy matematyki. Na zakończenie kl. VII SP pożegnała kolegów kończących szkołę, Dominik Wałęga zaśpiewał „Ale to już było”, a najmłodsi członkowie zespołu Fanki-Tanki wykonali nowoczesny taniec. Wszystkim nauczycielom i pracownikom jako wyrazy wdzięczności absolwenci szkoły ofiarowali piękne bukiety kwiatów i słowa zapadające w serca. Wyjątkowa atmosfera tego dnia dopełniona została poczęstunkami przygotowanymi przez Rodziców, bo przecież to był „ostatni raz z moją klasą, już pożegnać czas mych przyjaciół”. Nie zabrakło życzeń na dalszą drogę, bo

„Są chwile, w których musisz zmienić świat

Na przekór, mimo jego wad.

To życie przecież w końcu twoje jest,

Marzenia spełnisz, jeśli chcesz”.

(J. Jabłońska)