Profilaktyka ważna sprawa!

Data publikacji: Dec 04, 2018 8:14:20 AM

Piątkowy poranek umiliło uczniom klas I-VI dwóch aktorów z krakowskiego teatru, którzy przedstawili spektakl profilaktyczny „Tajemnice Pana Jednorożca, czyli nie wszystko złoto co się świeci”. Tematem przedstawienia był negatywny wpływ napojów energetyzujących, tytoniu oraz leków na kondycję młodego organizmu, brak samoakceptacji oraz bezrefleksyjne podążanie za modą i trendami. O tej tematyce opowiedział uczniom Koń Leo, który zachęcony możliwością zamiany w jednorożca postanowił zaufać nieodpowiedniej osobie. W efekcie podpisał umowę, która mogła zmienić jego życie. W czasie spektaklu bohater poznał wartość przyjaźni i zrozumiał, że jest ona ważniejsza od sławy, a właściwe zachowanie względem rodziców jest ważniejsze niż bycie popularnym.

„Spójrz inaczej” i „Stop substancjom psychoaktywnym” to nazwy poniedziałkowych warsztatów, w których brali udział nasi uczniowie. Podczas spotkań pod okiem specjalisty poszerzali oni swoją wiedzę na temat start ponoszonych przez osoby używające substancji narkotycznych, kształtowali postawę troski i dbałości o własne zdrowie, uczyli się, jak skutecznie odmówić i przeciwstawić się naciskom grupy rówieśniczej. Młodzież wspólnie z prowadzącym tworzyła opisową definicję uzależnienia oraz obalała stereotypy na temat palenia tytoniu i E-papierosów.

Warsztaty realizowane były według programów rekomendowanych „P.A.R.P.A.”

Dziękujemy UMiG w Górze oraz CPA w Górze za umożliwienie naszym uczniom poszerzenia wiedzy na temat substancji szkodliwych.

(J. Spieć)