Przyjemna i pożyteczna

Data publikacji: Oct 22, 2018 7:33:37 AM

„Motylki” czyli najstarszą starszą grupę przedszkolaków odwiedził Pan Grzegorz Paterek - tata Zosi. Nie przybył On jednak sprawdzić jak zachowuje się córka, ani jakie postępy w nauce robią starszaki. Pan aspirant Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Głogowie odbył z dziećmi rozmowę na temat zachowania się w ruchu drogowym. Przypomniał zasady poruszania się w drodze do szkoły, zwrócił uwagę na prawidłowe przechodzenie przez jezdnię w miejscach dozwolonych oraz tam, gdzie nie ma pasów. Szczególnie podkreślił konieczność noszenia odblasków w celu bezpieczeństwa. Dzieciom bardzo podobał się mundur oraz dodatkowe wyposażenie policjanta. Same chętnie chwaliły się znajomością zasad ruchu drogowego oraz numerów alarmowych. W nagrodę otrzymały od pana Grzegorza odblaski i zakładki z zasadami. Serdecznie dziękujemy za lekcję bezpieczeństwa.

(B. Wiśniewska)