Radosne świętowanie

Data publikacji: Nov 12, 2018 11:30:54 AM

W piątek 9 listopada w grupie „Motylków” odbyło się niezwykłe spotkanie. Dzieci zaprosiły bowiem rodziców do wspólnego uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Gośćmi honorowymi była pani dyrektor Dorota Adamska oraz panie bibliotekarki Lidia Borysowska i Beata Buda. Przedszkolaki popisały się pięknym wykonaniem tańca ludowego „Trojak” oraz recytacją wierszy opiewających nasze symbole narodowe. Przedstawiły także inscenizację opowiadającą o powstaniu państwa i odzyskaniu niepodległości po długich latach niewoli. Uwieńczeniem występów było wspólne odśpiewanie z rodzicami i gośćmi hymnu narodowego. Jak to zwykle bywa, świętowanie nie obyło się bez małego poczęstunku. Była więc i kawka i ciasteczka. Następnie wszyscy zebrani udali się na korytarz szkolny, gdzie już z całą społecznością szkolną o godz. 11:11 dumnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Uwieńczeniem wspólnego świętowania było wykonanie w grupach rodzice-dzieci mapy Polski metodą kolaż. Naprawdę należy podziwiać zaangażowanie i jednych i drugich, a efekty można oglądać na korytarzu szkolnym.

(B. Wiśniewska)