„Rekord dla Niepodległej”

Data publikacji: Nov 14, 2018 3:53:7 PM

9 listopada 2018 roku nasza szkoła włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej działająca przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Wszyscy obecni uczniowie (począwszy od maluchów, przedszkolaków, aż po klasę gimnazjalną) oraz nauczyciele wraz z Panią dyrektor Dorotą Adamską o godzinie 11:11 wspólnie zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy – „Mazurek Dąbrowskiego”. Aby przedłużyć świętowanie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości cała szkoła zaśpiewała również pieśń „Płynie Wisła, płynie”. Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie uczestniczą w świętach patriotycznych, znają hymn i są dumni z bycia Polakami.

(J. Wybieralska)