SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ „cojaczytam”

Data publikacji: Nov 14, 2018 4:19:49 PM

Grupa uczennic naszej szkoły wzięła udział konkursie pod nazwą „cojaczytam” organizowanym przez Fundację Nowoczesna Polska – promującym czytelnictwo w swojej szkole. Jednym z zadań było przygotowanie spotkania czytelniczego oraz zachęcenie uczniów do czytania książek. W spotkaniu uczestniczyły klasy VII, VIII i IIIg wraz z nauczycielami, a honorowymi gośćmi byli Pani Dyrektor i Pan Wicedyrektor. Na prośbę Nikoli - uczennicy klasy ósmej - wybraliśmy książkę pt. „Bóg nigdy nie mruga” Reginy Brett. Jest to pięćdziesiąt wskazówek, pięćdziesiąt lekcji, w których autorka przeplata własne przeżycia z doświadczeniami ludzi spotkanymi na swojej krętej drodze. Na kartach książki przywołuje ważne dla siebie postaci, znaczące książki i filmy, inspirujące modlitwy i wypisy z lektur. Autorka przypomina o sile psalmów i prostych sentencji. Nikola wybrała cytaty i przygotowała prezentację. Natomiast Weronika i Wiktoria zaprezentowały fragmenty kilku lekcji. Po każdej z nich uczniowie mogli wziąć udział w dyskusji. Rozmawialiśmy o tym, czy w życiu zawsze jest fajnie, czy napotykamy na przeszkody, z którymi musimy sobie radzić? Jednogłośnie odpowiedź brzmiała, że są takie chwile w życiu, kiedy jest ciężko, a zadaniem naszym jest podjąć walkę, bo tylko wtedy to ma sens. Bohaterzy fragmentów lekcji borykali się z takimi właśnie trudnościami. Wypadek samochodowy, utrata pracy czy też problemy rodzinne, uświadamiają nam, że życie jest trudne, a jak sobie z tym poradzimy to zależy od nas. To tylko jedna z wielu książek, po które warto sięgać. Dlatego zachęcamy do czytania, bo to nie boli, a raczej sprawia ogromną frajdę.

(L. Kaczor)