SPOTKANIE Z PILOTEM

Data publikacji: Jan 15, 2019 6:13:51 PM

Uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej wzięli udział w uroczystości pasowania na czytelnika pod hasłem „SPOTKANIE Z PILOTEM”. W uroczystości uczestniczyli Pani dyrektor Dorota Adamska, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewa Niewiarowska, pracownik filii biblioteki w Czerninie Pani Lidia Borysowska, doradca zawodowy, Pani Joanna Krzyszkiewicz-Stojanowska oraz wychowawca klasy I, Pani Maria Czyżowska.

W zawód pilota wprowadzał uczniów kapitan, pilot Pan Krzysztof Giszterowicz, który przeczytał fragment książki pt. „Jak Gapa został pilotem”, opowiedział, kim jest pilot oraz przybliżył tajniki pracy pilota samolotów pasażerskich. Pan Giszterowicz opowiedział pierwszakom kilka ciekawych historyjek związanych ze swoją pracą.

Drugim zaproszonym gościem był Pan Leszek Stawecki, który jest instruktorem modelarstwa w Klubie Modelarstwa Lotniczego przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Przylesie” w Lesznie. Zaprezentował nam modele samolotów i szybowców. Uczniowie mieli szansę puszczenia modelu szybowca i obserwacji jego lotu.

Nasi goście wspólnie z Panią Dyrektor pasowali pierwszaków na czytelników szkolnej biblioteki. Młodzi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz upominki w postaci książki „Jak Gapa został pilotem”, ufundowany przez Radę Rodziców. Po przedstawieniu części artystycznej przez pierwszoklasistów nasi goście dokonali wpisu do każdej książki. Wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie, które będzie milą pamiątką ze spotkania. Za piękną dekorację składam podziękowanie Pani Justynie Drozdowskiej, a za wykonanie modelu samolotu uczennicy klasy trzeciej gimnazjum Kai Kirkiewicz.

W ramach doradztwa zawodowego Pan Giszterowicz opowiedział uczniom klas III Gimnazjum i VII SP o zawodzie pilota. Młodzież dowiedziała się, jaką szkołę należy ukończyć, aby zostać pilotem oraz jakie predyspozycje powinien mieć zawodowy pilot.

Oba spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Panowie obiecali, że jeszcze odwiedzą progi naszej szkoły.

(L. Kaczor)