TŁUSTY CZWARTEK

Data publikacji: Mar 01, 2019 8:11:40 AM

Czwartek Tłusty...Dniem Rozpusty,

każdy zajada pączek tłusty.

Czy to jeden czy to dwa,

a czasem ile się da.

A do pączka smaczna kawa,

to dopiero jest zabawa!

Wszelkie diety dziś na boku,

Tłusty Czwartek jest raz w roku!!!

Ten pyszny dzień nie obył się w naszej szkole bez świeżutkich i pachnących pączków, które wręcz uśmiechały się do każdego, by choć jednego posmakować. A korzystając z okazji cała społeczność szkolna włączyła się w akcję „Pączki do rączki” i pieniążki za zakupione smakołyki przekazywała na rzecz Damianka, Matyldy i Mikołaja. Okazało się, że pączki cieszyły się ogromnym powodzeniem i już na drugiej przerwie nie było po nich śladu, a puszka, do której wrzucane były datki szybciutko się zapełniła. Równolegle z pączkami sprzedawane były soki, z których dochód przekazany został na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.

Cieszymy się bardzo, że Szkolne Koło Wolontariatu mogło włączyć się w tak szczytną akcję. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest pomaganie innym i dziękujemy uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom, że zawsze możemy na nich liczyć, a ich serca otwarte są na pomoc potrzebującym.

(J. Spieć, J. Krzyszkiewicz-Stojanowska)