Uczniowie naszej szkoły na panelu przyrodniczym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze

Data publikacji: Mar 27, 2019 3:33:2 PM

Dnia 25 marca br., dzięki uprzejmości Pani Dyrektor ZSO Magdaleny Mielczarek oraz nauczycieli przyrodników i na ich zaproszenie, grupa uczniów z klas trzeciej gimnazjum oraz ósmej szkoły podstawowej wraz z opiekunem Panią Anną Salamon, uczestniczyła w panelu przyrodniczym. Ma on rozbudzać zainteresowania przyrodnicze wśród młodzieży Gminy Góra.

Powitała nas serdecznie Pani Dyrektor, która przedstawiła ofertę edukacyjną swojej placówki. Na początku wysłuchaliśmy wykładu mgr Aleksandra Pojaska „Owady jadalne w aspekcie żywieniowym”, podejmującego możliwości zastąpienia mięsa zwierząt gospodarskich mięsem owadów, co jest dla nas wielkim zaskoczeniem.

Później uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych obejmujących biologię, chemię, geografię i fizykę, uczniowie między innymi mogli dotknąć prawdziwego serca i zapoznać się z jego budową, oglądali okazy minerałów, badali promieniowanie oraz mogli poznać owady zwane patyczakami. Nad stroną merytoryczną czuwali Pan Bogusław Sitnik, Irena Dziamarska, Małgorzata Kauch.

Następnie przenieśliśmy się w świat anatomii człowieka, gdzie pan mgr Adam Szelążek poprowadził warsztaty graficzne „Zostań Superbohaterem Anatomii”, zajęcia te sprawiły uczniom wiele trudności, ale pokazały jak prosto można narysować postać z komiksu korzystając z wiedzy o anatomii człowieka.

Panel, zakończyła nasza grupa wykładem dr hab. Mariusza Korczyńskiego na temat” Białka zwierzęce to nie tylko źródła alergenów”, na którym dogłębnie poznaliśmy wartość odżywczą jajek.

W przerwie zajadaliśmy się goframi przegotowanymi przez uczniów ZSO pod czujnym okiem Pani Anety Zmudy.

Zajęcia były prowadzone bardzo ciekawie i nasi uczniowie z żalem rozstawali się z placówką.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku panel też się odbędzie i na pewno chcemy znów w nim uczestniczyć.

(A. Salamon)