Uroczyste wręczenie medali i odznaczeń

Data publikacji: Oct 18, 2018 1:51:8 PM

16 października 2018r. w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się uroczyste nadanie nauczycielom Dolnego Śląska odznaczeń i medali. Naszą Szkołę reprezentowały p. Lidia Kaczor odznaczona Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, p. Edyta Turowska i p. Joanna Jabłońska odznaczone Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Dolnośląski Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk – swoim wystąpieniu podkreślił swą wdzięczność, szacunek i uznanie wszystkim Dyrektorom, Nauczycielom i Wychowawcom za codzienną pracę, pasję, oddanie i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań. Dzięki wiedzy, umiejętnościom i serdeczności, jaką nauczyciele otaczają dzieci i młodzież, stają się Oni wartościowymi ludźmi otwartymi na świat i drugiego człowieka. W części artystycznej Kurator wykonał piękną i wzruszającą pieśń o charakterze patriotycznym nawiązującą do rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w której dokonał bilansu historycznego dziejów naszego narodu. Ogromnym przeżyciem okazał się moment dekoracji, kiedy po raz kolejny podkreślona została wyjątkowa misja Nauczyciela w życiu ucznia, rodzica i całego społeczeństwa polskiego, co wielokrotnie w historii Polski udowodnili nauczyciele różnych pokoleń.

(J. Jabłońska, L. Kaczor, E. Turowska)