„WIOSNA, ACH TO TY”

Data publikacji: Mar 28, 2019 11:42:3 AM

Pięknie o urokliwej i najbardziej wyczekiwanej porze roku śpiewał niegdyś Marek Grechuta, malując jej muzyczny obraz. Stał się on inspiracją dla Alicji Dykas uczennicy kl. VII, która z materiałów odpadowych wykonała przestrzenną Panią Wiosnę. Praca powstała pod kierunkiem p. Renaty Glińskiej w ramach dodatkowych zajęć rozwijających możliwości twórcze uczniów i w gminnym konkursie plastycznym „Wiosna, ach to Ty”, została nagrodzona I miejscem. Organizatorem konkursu była Szkoła w Glince oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Daj szansę”. Uczennica świętując Pierwszy Dzień Wiosny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Glince odebrała nagrodę, a przy tym świetnie się bawiąc, zawarła nowe przyjaźnie w gronie rówieśników. Gratulujemy Ali i życzymy dalszych sukcesów.

(R. Glińska)