Wizyta górników w przedszkolu

Data publikacji: Nov 30, 2018 7:3:35 AM

Dnia 29 listopada grupę przedszkolną „Jeżyków” i „Motylków” odwiedzili wyjątkowi goście. A byli to górnicy, którzy na co dzień pracują w kopalni nafty i gazu w naszym regionie. Panowie ubrani w odświętne stroje górnicze przyjechali wyposażeni w różne sprzęty, które są im niezbędne w pracy (także w sytuacjach alarmowych). Dzieci mogły zobaczyć różnego rodzaju maski tlenowe, strój roboczy oraz kombinezon ogniochronny, a także charakterystyczną dla stroju górnika - czapkę (tzw. czako). Górnicy przeprowadzili prelekcję, która przybliżyła wszystkim specyfikę tego zawodu. Po prezentacji przedszkolaki mogły przymierzyć przyniesione maski górnicze. Goście przywieźli również ze sobą upominki. Każdy przedszkolak otrzymał papierowe czako i kolorowankę. A dzieci z kolei wręczyły górnikom podziękowanie oraz wykonane przez siebie prace plastyczne o tematyce górniczej. Zakończeniem tego interesującego spotkania było wykonanie pamiątkowych zdjęć.

(A. Gortych)