Brawo Kasiu!

Data publikacji: Feb 03, 2020 4:18:13 PM

Dnia 24 stycznia 2020 r. w Centrum Kulturalno-Sportowym przy Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Witoszycach odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Kolęd o zasięgu międzywojewódzkim pod Patronatem Burmistrz Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz. Wystąpili w nim młodzi wokaliści z trzech województw, dolnośląskiego, wielkopolskiego i lubuskiego Każdy z młodych artystów, który wystąpił, otrzymał upominek. Było barwnie, nostalgicznie, wesoło i pięknie. Na chwilę wrócił klimat świąteczny. Z uczniami klas I-III Szkoła Podstawowa zmierzyła się Katarzyna Wiśniewska uczennica klasy II i zdobyła I miejsce. Cała klasa druga wraz z wychowawczynią i rodzicami trzymała mocno kciuki. Pięknie zaśpiewała pastorałkę „Bosy pastuszek”. Autorem słów jest Anna Warecka, kompozytorem muzyki jest Andrzej Seroczyński. Pastorałka została napisana specjalnie dla śpiewu dziecięcego. Jest to ogromny sukces Kasi, życzymy dalszych i gratulujemy dziewczynce oraz jej rodzicom.

(M. Czyżowska)