Dzień Kropki w grupie „Jeżyków”

Data publikacji: Sep 19, 2019 6:14:7 AM

16 września 2019 roku w grupie „Jeżyków” zorganizowano Dzień Kropki. Jest to przedsięwzięcie inspirowane historią dziewczynki nie wierzącej we własne możliwości, która dzięki odpowiedniej postawie nauczyciela stała się kreatywna, pewna siebie. Zajęcia rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii Vashti (tak miała na imię dziewczynka) przy pomocy bajki pt. „The Dot”. Po krótkiej rozmowie i wymianie spostrzeżeń wspólnymi siłami dzieci stworzyły plakat pokazujący ich talenty i umiejętności, które same wymieniły. Kolejnym punktem dnia była zabawa ruchowa „znajdź brakującą połowę kropki” oraz drużynowe poszukiwania ukrytych kropek w sali. Na zakończenie zajęć przedszkolaki malowały farbami kropkowe obrazy według własnego pomysłu, by móc poczuć się jak mała Vashti, a przy tym pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność. Dzień Kropki uważamy za udany!

(A. Gortych)