Dzień Patrona w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie

Data publikacji: Oct 25, 2019 1:52:40 PM

Tegoroczne obchody Dnia Patrona w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Czerninie odbyły się 25 października br. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w różnorodnych zajęciach i uroczystościach, które miały na celu przybliżyć wszystkim postać św. Huberta, zachęcić do dbania o przyrodę, a także promować aktywny tryb życia. W piątkowy poranek wychowawcy wraz ze swoimi uczniami rozpoczęli przygotowania do konkursu na najlepszy plakat (klasy I-IV) oraz wiersz (klasy V-VIII). Tematem przewodnim konkursu był oczywiście św. Hubert.

Oficjalne świętowanie rozpoczęto akademią, którą przygotowała klasa V i VII wraz z Samorządem Uczniowskim. Na uroczystość przybyli wspaniali goście: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu - Pani Izabela Baranowska, która odczytała życzenia przesłane na ręce Pani Dyrektor przez Burmistrz Góry - Irenę Krzyszkiewicz, przedstawiciel Nadleśnictwa w Górze - Pan Romuald Głuszko oraz Przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Ewa Niewiarowska.

Po części artystycznej nasi znamienici goście zostali poproszeni o rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy plakat oraz wiersz. Przed Komisją Konkursową stało bardzo trudne zadanie, ponieważ wszystkie klasy bardzo się postarały. Ostatecznie I miejsce przyznano kl. I i kl. VIa. Kolejnym punktem obchodów był teleturniej: „Kocham Cię szkoło!”. Dwie drużyny zmagały się ze sobą w konkurencjach dotyczących Patrona Szkoły oraz wiedzy przyrodniczej. Scenariusz do teleturnieju został napisany na podstawie programu telewizyjnego ”Kocham Cię Polsko!”. Wszyscy bawili się wyśmienicie, zarówno uczestnicy, jak i widownia. Tutaj nagrody wręczyła Dyrektor Szkoły – Pani Dorota Adamska.

Na koniec społeczność szkolną czekały rozgrywki sportowe. Przedstawiciele klas ścigali się w rzędach w przeróżnych konkurencjach. Pozostali uczniowie wraz z opiekunami energicznie kibicowali zawodnikom.

W przerwach uczniowie mogli posilić się w bufeciku, który przygotowała Rada Rodziców, a dzięki sponsorom: Gminie Góra oraz Nadleśnictwu w Górze, wszyscy uczniowie biorący udział w konkurencjach, zostali nagrodzeni.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom i oczywiście dzieciom za pomoc w przygotowaniu Święta Patrona.

(J. Ryszewska)