Laptopy w ramach projektu „Zdalna Szkoła”

Data publikacji: Apr 15, 2020 1:58:56 PM

Nasza szkoła otrzymała 4 nowe laptopy do nauczania zdalnego z przeznaczeniem dla uczniów. Komputery zostały pozyskane przez Gminę Góra dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś priorytetowa I. Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów.