„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”

Data publikacji: Jun 29, 2020 3:51:51 PM

26 czerwca zakończył się rok szkolny 2019/2020 we wszystkich szkołach w kraju. Był to wyjątkowy czas dla uczniów i nauczycieli – pierwszy, w którym ze względu na ogłoszony stan epidemiczny w Polsce tradycyjne zajęcia zostały zawieszone, a od 25 marca przystąpiono do zdalnego nauczania, co było dużym wyzwaniem. Od dyrektorów szkół wymagało zupełnie nowej organizacji pracy, a od nauczycieli kreatywności oraz wykorzystania innych niż dotychczas metod. Z kolei uczniowie musieli przyzwyczaić się do nowego sposobu pozyskiwania wiedzy. Potrzebne było również wsparcie ze strony rodziców oraz ich współpraca ze szkołą. Jednak dzięki zaangażowaniu i determinacji wielu osób, nauka na odległość przebiegała sprawnie i bez większych problemów. Za to wszystko serdecznie dziękujemy.

Również dzień zakończenia nauki szkolnej miał zupełnie inny niż w poprzednich latach przebieg. Ze względu na obowiązujące przepisy nie było możliwości zorganizowania tradycyjnych akademii z udziałem uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości.

W naszej szkole zrezygnowaliśmy z dotychczasowej formy wręczenia świadectw i przeprowadziliśmy je w nieco skromniejszej formie w sposób zapewniający bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne i odpowiednie warunki higieniczne. Wychowawcy spotkali się ze swoimi uczniami w klasach i w małych grupach, wręczając świadectwa, nagrody, dyplomy i stypendia za wyniki w nauce.

Wyjątkowy charakter miało także pożegnanie ósmoklasistów. W obecności Pani Dyrektor Doroty Adamskiej, wychowawca kl. VIII, Piotr Brojek, stwierdził: „… to nie jest rozstanie, bo przecież ludzkie drogi wielokrotnie się krzyżują i na pewno jeszcze nie raz się spotkamy. Może bardziej dorośli, doświadczeni, wspomnimy z rozrzewnieniem małą szkołę w Czerninie, gdzie rozpoczęła się Wasza ścieżka edukacyjna w dorosłość…”. Gratulujemy absolwentom ukończenia szkoły podstawowej i życzymy powodzenia na dalszej ścieżce edukacyjnej.

Po wielu miesiącach trudów i nauki nadeszły upragnione wakacje, czas wytchnienia i zasłużonego odpoczynku. Życzymy, aby był to czas wakacyjnej radości, beztroski i wspaniałych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

(J. Jabłońska)