Show multimedialno-teatralne „Legendy polskie”

Data publikacji: Jan 16, 2020 10:42:2 AM

Dawno temu. Nie wczoraj, nie tydzień temu. Nawet nie rok. Natomiast… dawno temu, kiedyś. Było trzech braci, była pewna dziewczyna, pojawił się smok, diabeł, pewien rycerz nie mógł spać i czuwał przez całą noc, na szczycie wzgórza trysnęło magiczne źródło, itd. W taki mniej więcej sposób rozpoczyna się większość legend i podań. Niektóre z nich, takie jak o Piaście, Lechu, Kraku czy Wandzie odnoszą się do początków naszej państwowości. We współczesnym świecie ulegamy często pogoni za nowoczesnością, ale wielu z nas przyzna jednak, że tradycja, powtarzalność i historia mają swoją niezaprzeczalną wartość. Uczniowie klasy V, VIa i VIb wraz z opiekunami wybrali się w środę 15 stycznia 2020 r. do Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie na widowisko multimedialno-teatralne, którego głównym motywem były treści dotyczące legend polskich, m.in. „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O Wandzie, co Niemca nie chciała” i innych. Aktorzy Teatru Show w ciekawy sposób odtworzyli na scenie zachowania postaci związanych z podaniami, włączając w grę aktorską również naszych uczniów. Czas upłynął bardzo szybko, bogatsi o nowe doświadczenia i z odświeżoną wiedzą na temat legend wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły.

(E. Turowska)