Spotkania z Mikołajem za nami i przed nami

Data publikacji: Dec 04, 2019 8:36:39 AM

We wtorkowe przedpołudnie przedszkolaki i uczniowie klasy III odwiedziły wioskę Mikołaja, który tym razem na chwilę osiedlił się w Wierzowicach Małych. Po krótkim wstępie i serdecznym powitaniu przez Elfa, udaliśmy się do cichego zakątka, by napisać bądź narysować swoje marzenia o wspaniałych prezentach oraz wyznać mniejsze lub większe przewinienia. Wszyscy obiecali poprawę, a kartki ze złymi uczynkami zostały przemielone w specjalnie przygotowanej maszynie. Elfinea zabrała nas następnie do chatki Mikołaja. Jego domek z zewnątrz wyglądał mało okazale, ale za to wewnątrz… Tu zobaczyliśmy przytulne miejsce z tronem pośrodku i mnóstwem światełek. Po chwili oczekiwania usłyszeliśmy znany nam dźwięk dzwonka. Do chatki wszedł Mikołaj. Każdy z obecnych przekazał listę życzeń, a jako pamiątkę spotkania otrzymał słodki upominek.

To było cudowne, pełne wrażeń i niezapomniane przeżycie. Pamiątką naszego spotkania jest zdjęcie w saniach wraz z Mikołajem.

(R. Stępień, R. Woźny)