SPOTKANIE AUTORSKIE

Data publikacji: Nov 18, 2019 10:14:37 AM

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, dzięki uprzejmości Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze, mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panią Justyną Bednarek w Filii Bibliotecznej w Czerninie. Pisarka zapoznała dzieci ze swoją twórczością prezentując kilka książek m.in.: „Babcocha”, „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „Nowe przygody skarpetek”, ”Pięć sprytnych kun” oraz serię „Historie spod podłogi”. Autorka fantastycznie opowiedziała, jak powstała książka o skarpetkach. Inspiracją stała się po prostu zagubiona w praniu i znaleziona na drodze część garderoby. Bohaterami książek Pani Justyny są niezwykłe, zaginione skarpetki, które ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Podczas spotkania dzieci wysłuchały również fragmentów z książki pt. „Pięć sprytnych kun”. To detektywistyczno-kulinarna historia o buszującym na warszawskich Bielanach gangu sprytnych i sympatycznych kun. Prot Eustachy, Tomasz Montana, Euzebiusz, Pani Patrycja i Purchawka w brawurowym stylu udaremniają zamach na życie i niebiańskie przepisy kulinarne pani Elizy oraz demaskują spisek w wyższych sferach gastronomicznych. W książce znajdziemy również świetne przepisy pani Patrycji (kuny) i pani Elizy (nie-kuny). Dzieci odpowiadały na zadawane pytania oraz chwaliły się czytanymi książkami, wymieniając różne tytuły. Świetna zabawa i miła atmosfera pozwoliła dzieciom na bardzo śmiałe wypowiedzi i stwierdzenia. Niestety, przyszedł czas, by pożegnać gościa i podziękować za wizytę ogromnymi brawami. Z uśmiechem i radością pożegnaliśmy się z pisarką Panią Justyną.

(L. Kaczor)