Witaj Mikołaju

Data publikacji: Dec 10, 2019 11:39:34 AM

Wszyscy dobrze wiemy, że zarówno dzieci, jak i dorośli, ci grzeczni i ci troszeczkę mniej, przez cały rok z utęsknieniem czekają na 6 grudnia, który jest od wielu lat magicznym dniem. To właśnie wtedy odwiedza wszystkich przesympatyczny gość w czerwonym stroju, z długą siwą brodą, przemiłym spojrzeniem i serdecznym uśmiechem. Tego pana nie trzeba przedstawiać, zna go każdy i gdy tylko nastanie zimowy, grudniowy czas wszyscy stajemy się bardzo grzeczni, by przypadkiem nie zasłużyć na rózgę, tylko na wymarzone prezenty.

Również uczniowie Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. św. Huberta w Czerninie przez cały rok wzorowo się zachowywali i z utęsknieniem wypatrywali św. Mikołaja już od tygodnia. By dobrze ugościć Starszego Pana przygotowali dla Niego szczególne miejsce. W Filii Biblioteki Miejskiej w Czerninie był to ciepły kącik przy kominku, w którym żarzyło się drewno. Nie mogło zabraknąć bujanego fotela, ciasteczek i ciepłego mleka, by ich gość mógł się rozgrzać po długiej podróży, która, jak się okazało, nie była w tym roku łatwa. Oj, miał ten Mikołaj sporo kłopotów zanim dotarł do Czerniny. Najpierw rozchorowały się elfy, które miały pomagać w rozdawaniu prezentów, renifery spłoszyły się i uciekły, a prezenty wysypały się z worka. Wszyscy jednak dobrze wiedzą, że nie tak łatwo zniechęcić Mikołaja i pomimo trudności zasiadł przy czernińskim kominku, wysłuchał piosenek zaśpiewanych przez przedszkolaków oraz przyjął prezent od dzieci - ciepły gruby szal, a później zatańczył z nimi. Zabawa była przednia, nie zabrakło również drobnych upominków, a świąteczna atmosfera udzieliła się dzieciom, wychowawcom i Pani Dyrektor Dorocie Adamskiej.

(J. Spieć)