Wycieczka do Hydropolis

Data publikacji: Oct 23, 2019 9:49:11 AM

Wrocławskie Hydropolis to cel wizyty dzieci z klas I-III oraz grupy 6-latków. Jest to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Obiekt został otwarty w 2015 roku. To jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z nielicznych na świecie. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody. Z wielką ciekawością i zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który oprowadzał nas po wystawie. Mieliśmy okazję obejrzeć film o pochodzeniu wody w niezwykłej sali kinowej, wypróbować funkcjonowanie niektórych eksponatów oraz wejść do repliki łodzi podwodnej. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Na pewno jeszcze je odwiedzimy, korzystając z szerokiej oferty warsztatów, jakie proponuje Hydropolis. W harmonogramie wycieczki nie zabrakło również wizyty w ulubionej restauracji.

(J. Ryszewska)