Wycieczka w przyszłość z naszymi babciami i dziadkami

Data publikacji: Feb 06, 2020 8:17:20 AM

Uczniowie klasy II SP zaprosili do szkoły na wspólną wycieczkę w przyszłość wyjątkowych gości - swoje kochane babcie i dziadków. Złożyli im życzenia oraz poważne obietnice, deklarując się, że jak będą dorośli to o babcie i dziadków zadbają. Złowią złotą rybkę szybko, która spełni ich trzy życzenia i zmieni na lepsze wszystko. Zostaną malarzami i na płótnie pędzlem utrwalą wspólnie spędzone najpiękniejsze chwile. Jeden z wnuków będąc w przyszłości rolnikiem, wyhoduje taką roślinę, że dzięki niej babcia i dziadek długo, długo pożyje. Jako lekarze wynajdą takie lekarstwo, chcecie wierzyć lub nie chcecie, że dzięki niemu z wszystkich chorób ich wyleczą. Wnuczka o kochanych babciach i dziadkach wiersz napisze, będą tam słowa podziękowań, miłości, pięknych wspomnień i ich na udane życie przepisy, niech o nich wreszcie cały świat usłyszy. Jeden z chłopców systematycznie trenuje, zdobędzie w przyszłości złotą piłkę oraz złote rękawice i im podaruje. Skonstruują taką maszynę, o już widzę waszą minę, ona będzie wszystko za nich robić, dziewczynka nawet pokazała jej projekt. Oj były, były obietnice, no cóż mamy nadzieję, że tak dokładnie będzie w przyszłości, jak wnuczki i wnukowie mówią, oczywiście to wszystko z wdzięczności za miłość i za poświęcony im czas. Były wiersze, popisy taneczne, piosenki, poczęstunek. Zaproszeni goście po uroczystości już wiedzieli, że mają na kogo liczyć w przyszłości i zadowoleni podziękowali za wspólnie spędzony czas.

(M. Czyżowska)