X Regionalny Konkurs Języka Angielskiego Junior English Combat

Data publikacji: Mar 05, 2020 6:15:21 AM

28 lutego 2020 w II Liceum Ogólnokształcącym w Lesznie odbył się finał X Regionalnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych JUNIOR ENGLISH COMBAT, który został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Leszna.

W finale konkursu spotkali się reprezentanci szkół podstawowych nr 3, 4, 5, 7, 9, 12 i 13 w Lesznie, oraz szkół w Górze, Rawiczu, Rydzynie, Dąbczu, Bojanowie, Starym Bojanowie, Czerninie, Kościanie, Wielichowie, Łysinach, Ślubowie, Kaczkowie, Górce Duchownej oraz Kąkolewie. Reprezentanci zostali wyłonieni na podstawie testu przeprowadzonego przez komisje szkolne w macierzystych szkołach w styczniu i lutym. Naszą szkołę reprezentował PATRYK GRONOWSKI z kl. 8.

W dniu finału uczennice i uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z p. Jolantą Perczak, koordynatorką programu Matury Międzynarodowej w II LO, a nauczyciele języka angielskiego, spotkali się z panią Moniką Czekalską, która poprowadziała warsztaty o wykorzystaniu gier planszowych na lekcjach języka angielskiego.

Najwięcej emocji wzbudziły zmagania językowe: najpierw test, który wyłonił sześcioro najlepszych uczniów (Patryk G. znalazł się wówczas na szóstym miejscu), a następnie część ustna, po której ostatecznie Patryk zajął czwarte miejsce. Na trzech pierwszych miejscach znalazły się uczennice ze szkół podstawowych z Leszna.

Za udział w konkursie Patryk otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową, jak również zaświadczenie, które zwalnia go ze sprawdzianu umiejętności językowych przeprowadzanego jako jeden z elementów rekrutacji do klas dwujęzycznych i klasy przygotowawczej Programu Matury Międzynarodowej. w II Liceum.

Ogromnie gratulujemy Patrykowi i liczymy na udział kolejnych uczniów w przyszłorocznej edycji konkursu.

(J. Kantorczyk)