Z wizytą u Świętego Mikołaja

Data publikacji: Dec 02, 2019 6:42:59 PM

Z okazji zbliżających się Mikołajek w poniedziałkowe przedpołudnie klasa I odwiedziła wioskę Świętego Mikołaja. Dotarliśmy do miejsca, które przypomina Rovaniemi w Laponii, gdzie na co dzień mieszka ulubieniec wszystkich dzieci. Przekraczając bramę Wioski Świętego Mikołaja przenieśliśmy się do świata spełniania marzeń. Spotkaliśmy przesympatyczne elfy, które wciągnęły nas do wspólnej zabawy. Nasza przygoda zaczęła się od poznania dwóch reniferów Św. Mikołaja oraz zwiedzania Bajkowego Lasku. Następnie trafiliśmy do chatki, gdzie pisaliśmy listy do Św. Mikołaja z prośbą o wymarzone prezenty. Tutaj także opisywaliśmy swoje złe uczynki, które potem mieliliśmy, aby z czystym sumieniem spotkać się z naszym ulubieńcem. Ostatnią i najbardziej wyczekiwaną atrakcją była oczywiście rozmowa ze Świętym Mikołajem, który z każdym dzieckiem zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie i rozdał przepiękne prezenty. Wśród upominków dzieci znalazły niesamowitą książeczkę, autorstwa mamy jednego z uczniów klasy pierwszej. Zmarznięci, ale w cudownych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

(J. Ryszewska)